Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /data/web/virtuals/37526/virtual/www/domains/hosting-eda.cz/lib/Etos/models/MenuModule.php on line 66
Domény | Hosting EDA

Domény

Vstoupit do administrace

Chcete také doménu?

Volejte +420 533 533 622

* volejte mezi 9:00 - 17:00

Domény

Naše firma Vám nabízí registraci:


národních domén .cz .sk .eu
generických domén .biz .com .info .name .net .org
a spoustu dalších.


Co je to doména?

Doména, doménové jméno, neboli internetová adresa je unikátní jmenný identifikátor počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do celosvětové sítě - Internetu.


Doménové jméno je tvořeno z několika částí, které jsou mezi sebou oddělené tečkami. Příkladem může být doména www.hosting-eda.cz. Každá část domény odpovídá určité úrovni (řádu), které společně tvoří hierarchii. Poslední část v uvedeném příkladu, koncovka .cz, je takzvaná doména nejvyšší úrovně (Top-level Domain, TLD). Úrovně domény bývají také číslovány. Koncovka .cz je označována také jako doména 1. řádu. Následuje doména 2. řádu, v našem případě hosting-eda, takzvaná doména druhé úrovně (Second-level Domain, SLD). Následující úrovně již nemají svůj speciální anglický název. Pro další úrovně lze jednoduše použít číslování. V našem případě máme ještě doménu 3. řádu, www. Doménám třetího a dalšího řádu se také říká subdomény.


Existují 3 typy domén nejvyšší úrovně. Národní TLD, generické TLD a infrastrukturní TLD.


Národní domény (tzv. country-code TLD, ccTLD) jsou dvoupísmenné názvy, které sdružují domény jednoho státu. Pro Českou republiku je to doména .cz, Pro Slovenskou republiku je to doména .sk. V Evropské unii je možné používat i doménu .eu.


Generické domény (tzv. generic TLD, gTLD) jsou obecné domény, které jsou nezávislé na území, ale sdružují domény se společným znakem. Jejich název je nejméně třípísmenný. Jsou to např. domény .biz (pro obchod, business), .com (pro komerční organizace, commercial), .info (pro servery s informacemi), .name (pro osobní stránky jednotlivců), .net (pro organizace zajištující provoz sítě, network), .org (pro neziskové organizace, organization).


Infrastrukturní domény jsou využívané pro vnitřní potřeby Internetu. Existují pouze dvě: .arpa a .root.


Hierarchii domén můžeme přehledně znázornit pomocí následujícího obrázku, kde je zobrazen strom, v jehož kořeni je speciální vyhrazené prázdné doménové jméno. Pod tímto kořenovým jménem následují domény 1. řádu, 2. řádu atd.


Co je to registrace domény?

Využitím služby Registrace domény získáte vlastní doménu 2. řádu. Obdržíte tak jedinečný identifikátor v prostředí Internetu, pomocí kterého se budete prezentovat a díky kterému Vás najdou Vaši zákazníci, partneři, kamarádi.


Jakou doménu vybrat?

Nevíte si rady, jaké doménové jméno bude pro Vás to pravé? Nevadí. Jsme tu od toho, abychom Vám s výběrem poradili. Po zanalyzování Vašich požadavků Vám naši odborníci doporučí vhodnou doménu a následně zajistí její registraci.


Pár pravidel a tipů, které Vám pomohou při výběru té správné domény:

- doména může obsahovat pouze znaky anglické abecedy a-z, číslice 0-9 a pomlčku
- žádná z částí domény nesmí začínat ani končit pomlčkou
- každá část domény smí obsahovat maximálně 63 znaků
- kratší doména bývá lépe zapamatovatelná
- je vhodné, aby doména obsahovala název Vaší firmy, Vašeho nabízeného produktu nebo služby nebo i jiný název, pod kterým se prezentujete
- volte originální doménu, která je snadno zapamatovatelná


V případě zájmu o registraci domény nás neváhejte kontaktovat.


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /data/web/virtuals/37526/virtual/www/domains/hosting-eda.cz/lib/Etos/models/ProductsModule.php on line 566